Among Us Disconnected From Server Hatası Çözümü

Şu sıralar çok yaygın olan ve arkadaşlarla oynanan eğlenceli bir oyun: Among Us. Her oyunda olabileceği gibi bu oyunda da bazı hatalarla karşılaşabiliyoruz. Bu yazımızda size Among Us oyununda alınan “Disconnected From Server” hatasının çözümü anlatacağım.

İlk ve basit çözüm yolu: oyunda ana menüde iken sunucu değiştirmek. Bunu yapmak için ana menüde iken sağ alt köşede bulunan sunucu değiştirme butonuna tıklamak (dünya şeklinde olan). Daha sonra açılan pencerede, seçili olan sunucuyu değiştirmek.

among us disconnect from server hatası
Görselde de göründüğü sırasıyla sunucuyu değiştirebilirsiniz.


Eğer bu basit çözüm işe yaramadıysa ve oyunda iken hala oyundan düşüp “disconnected from server” hatası alıyorsanız bir diğer çözüm var. Bilgisayarınızda arama kısmına “Ayarlar” yazın ve ilk çıkan sonuca tıklayın. Daha sonrasında aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere “Ağ ve İnternet” kısmına tıklayın.

among us disconnect from server hatası


Bir sonraki açılan ekranda “Ağ sıfırlama” ve sonrasında “Şimdi sıfırla” butonlarına tıklayın.

among us disconnect from server hatası


Bu işlemi yaptıktan sonra ağ ayarlarınız sıfırlanacak ve bilgisayar yeniden başlatılacaktır. Bu ayarın bilgisayarınıza herhangi bir zararı olmayacak, sadece ağ ayarlarınızı varsayılan şekle geri getirecektir.

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra yine oyunda hata almaya devam ediyorsanız modeminizi açıp kapama yapmayı deneyin. Eğer bu işlem de hatanızı gidermiyorsa ağ bağlantınızda sizin çözemeyeceğiniz bir sorun olabilir. Bu durumda fiziksel bir yardım alıp, modem ve ağ bağlantı kablolarınızı kontrol ettirmenizde fayda var.

İlk yorum yapan olun

Gönderiye yorum yap!