IDM Video İndirme Butonu Çıkmıyor Çözümü

Dizi, film, oyun ve programları parçalar halinde ve hızlı bir şekilde indirmemizi sağlayan yegane uygulama: Internet Download Manager. Bu programın en kullanışlı özelliklerinden biri olan izlediğimiz videoları indirmekte bazen sorun yaşayabiliyoruz, IDM programında videonun sağ üst kısmında çıkan “bu video dosyasını indir” butonu bazen çıkmayabiliyor. Bu yazımızda size bu hatanın çözüm yollarını anlatacağım.

idm video dosyasını indir butonu
Normalde gözükmesi gereken, videoyu indirme butonu.


İlk olarak indirip kurduğumuz IDM programını açıp (eğer orijinal, lisanslı ise) Yardım > Güncellemeleri denetle kısmına tıklayarak programın en güncel sürümü olduğundan emin oluyoruz. Eğer program güncel değilse otomatik olarak güncelleyecektir. Lisanslı program yerine war*z program kullanıyorsanız, internetten indirdiğiniz sürümün güncel olduğundan emin olun. Eğer lisanslı program değilse otomatik güncelleme alamazsınız.

Güncellemeleri denetle butonu görselde göründüğü kısımdadır.


Daha sonrasında tarayıcınızda izlediğiniz videoların sağ üst köşesinde videoyu indirme butonu gözükecektir. Ama hala o buton gözükmemekteyse “IDM Integration Module” isimli uygulamayı kurmalısınız. Uygulamayı Google Chrome tarayıcısına kurabilirsiniz. Eğer tarayıcınız Chrome uygulamalarını kurmayı destekliyorsa (Örn. Opera) tek tuşla yine kurabilirsiniz.

İNDİR: Chrome ve Opera için IDM Integration Module
İNDİR: Firefox için IDM Integration Module
İNDİR: Microsoft Edge için IDM Integration Module


Tarayıcınızla uyumlu olan uygulamayı kurduktan sonra, bilgisayarınızda kurulu olan IDM ile eşleşecektir. Bunu yapması için IDM’nin o sırada açık olduğundan emin olun. Daha sonrasında tarayıcınızı yeniden başlattığınızda sağ üst köşede uygulamanın çalıştığını göreceksiniz (uygulamanın ikonu bulunacaktır).

IDM Integration Module uygulaması
IDM Integration Module uygulaması


Tarayıcınıza indirdiğiniz IDM Integration Module uygulamasının güncel olduğundan emin olun. Uygulama çalışıyorsa (gerekli izinleri verdiyseniz) tarayıcınızın sağ üstünde açık renkli olarak görünecektir.

Artık IDM ile istediğiniz her videoyu rahatlıkla indirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Gönderiye yorum yap!