Phasmophobia Ses Algılamıyor Sorunu – Ses Ayarları Yapma

Twitch’de oldukça meşhur olan Phasmophobia oyunun ses ayarlarını nasıl yapacağınızı, oluşacak hatalara çözümleri anlatacağım.

Öncelikle yapmanız gereken Windows’un arama kısmına “Konuşma ayarları” yazıp çıkan kısma tıklamanız. Karşınıza çıkan pencerede aşağı indikten sonra “Ses ekle” butonuna tıklayarak İngilizce ABD – BK seçeneklerinden birini seçerek kurmak.

Phasmophobia Ses Algılamıyor Sorunu - Ses Ayarları Yapma


İngilizce ses paketini indirdikten sonra bilgisayarınızı kapat-aç yapın. Aynı ayar penceresine geldikten sonra “Speech language” kısmını indirdiğiniz İngilizce ses paketini seçin, altındaki “Recognize…” şeklinde başlayan (farklı aksanları algılama) kutucuğunu seçin. Alt kısımdaki “Voices” sekmesindeyse “Microsoft Zira”yı seçin.

Phasmophobia Ses Algılamıyor Sorunu - Ses Ayarları Yapma


Diğer adımda ise Windows’un arama kısmına, bilgisayar diliniz İngilizceyse “Online speech recognition” Türkçeyse “Çevrimiçi konuşma tanıma” araması yaparak ilk çıkan sonuca tıklayın. Karşınıza gelen penceredeki yazının altında bulunan kutucuğu açık hale getirin.

Phasmophobia Ses Algılamıyor Sorunu - Ses Ayarları Yapma


Bu adımı da tamamladıktan sonra oyuna girerek, ayarlar kısmından aktif kullandığınız mikrofonu seçip, ses tanıma yapabilirsiniz. İyi oyunlar.

Gönderiye yorum yap!