Valorant Kurarken Error Code: 216 Hatası Çözüm

League of Legends oyununun yapımcısı olan Riot Games’ten yeni bir rekabetçi fps oyun: Valorant. Her oyunda olabileceği gibi Valorant oyununda da bazı hatalar alabiliyoruz. Bu yazımızda Valorant oyununu kurarken karşımıza çıkan “Failed to create process Last error code: 216” hatasının çözümünü anlatacağım.

Öncelikle oyunun istemicisini kurduktan sonra, istemcinin gerekli dosyaları yüklemesi için açılan pencerede size hiçbir şey kurmaya izin vermeden, direkt bu hata çıkmaktadır.

valorant error code 216 hatası çözüm
Error code: 216 hatasının örnek görseli.Bu hatanın asıl sebebi, Valorant oyununun sadece 64bit işletim sistemlerinde çalışmasıdır. Eğer oyunu kurarken bu hatayı alıyorsanız bilgisayarınız 32bit olduğu içindir. Bundan emin olmak için arama kısmına “dxdiag” yazarak çıkan ilk sonuca tıklamaktır.

valorant error code 216 hatası çözümPeki bu hatayı nasıl çözeriz? Bilgisayarın işletim sistemini nasıl 64bit’e yükseltiriz? Çözüm aslında hem basit hem değil 🙂 Bilgisayarınıza format atıp, kuracağınız yeni Windows işletim sisteminin 64bit olduğundan emin olmak. Format atmadan bilgisayarınızı maalesef 64bit’e yükseltemezsiniz.

İlk yorum yapan olun

Gönderiye yorum yap!