Zoom Kamera Mikrofon Hatası, Zoom Kayıt Olunmuyor Hatası


Uzaktan eğitim aldığımız bugünlerde, bir çok öğrencinin ve öğretmenin ihtiyacına yetişen uygulama: Zoom.

Zoom programının Türkçe dil desteği olmadığı için çoğu kullanıcı kayıt olmada, programı kullanmada veya derslere katılmada zorluk çekiyor. Öncelikle söylemek gerekirse Zoom uygulaması Türkçe dil desteği içermemekte.


Bu makalede sizlerin karşısına çıkan kayıt olma hataları, derse katılamama hataları hakkında çözümleri anlatacağım.

Öncelikle uzaktan derslere katılmak için Zoom.us adresine girip sağ üst kısımda bulunan Sign Up kısmına tıklamak.

Zoom kayıt olma


Kayıt bilgilerini girdikten sonra e-posta adresinize doğrulama bağlantısı gelecektir. Geçerli bir e-posta adresi girmeyi unutmayın! Hesap oluşturma işlemi bittikten sonra Zoom’u indirebilirsiniz.

Zoom indirmek için tıklayın.


Zoom’u indirdikten sonra masaüstünüze bir kısayol gelecektir. O kısayola tıklayarak Zoom’u açın ve 000 000 000 şeklinde (farklı sayılar tabi ki) olan meetin id’i girin. Sonrasında canlı derse katılabilirsiniz.

Zoom programı kullanımı


Peki kamera ve mikrofonda aldığınız hataları nasıl çözeceksiniz? Öncelikle Zoom’da katıldığınız canlı derste settings yani ayarlar kısmını açmalısınız. Açılan pencerede sol kısımda Audio -> Ses ayarları kısmı, buradan mikrofon ve kulaklığınızı seçip düzenleyebilirsiniz. Video -> Kamere ayarları kısmı, kameranızı seçip ayarlamasını yapabilirsiniz.

Zoom ayarları yapımı


Bu kısımdan seçtiğiniz kamera ve mikrofon, kulaklığınızın sürücülerinin güncel olduğundan emin olun. Kullandığınız aygıtın, örneğin kameranın; markasını ve modelini yazıp sonuna “driver download” cümlesini ekleyip aratırsanız güncel sürücülerinizi web’de bulabilirsiniz.

2 yorum

Gönderiye yorum yap!